Me kujundame end ISE

15:52


Käes on kevad, pööripäev on möödas, praegusel hetkel on väga aktuaalne, et paljusid inimesi valdavad segased tunded, kimbutavad haigused, kerkivad ülesse vanad lahendamata situatsioonid, probleemid. Selles postituses räägin, kuidas saab oma elu täielikult muuta lihtsaid asju igapäevastes toimetustes märgates. Loomulikult paremuse poole. Ütlen kohe ära, et niisama pole mõtet seda postitust lugeda, muutumise soov peab tulema Sinust endast.


  1. Tänulikkus- Millal sa viimati oma ellu tulnud positiivsete asjade üle siirast rõõmu tundsid? Oled sa nende kingituste eest tänanud? Lapsi õpetatakse tänama pisikeste asjade eest, kuhu jääb see komme täiskasvanuks saades? Mida tänulikum oled, seda rohkem tuleb su ellu asju/olukordi/jne, mille eest tänulik olla. Emotsioone ei ole vaja tagasi hoida või teeselda, et su elu ongi koguaeg nii ideaalne nagu materiaalsele maailmale kohane. Mina olen tänulikkuse harjutanud endale sisse, see on loomulik osa, et tänan hommikul ärgates kõiksust imeilusa päeva ning uute kogemuste eest. Tänan pidevalt inimesi enda ümber, keda väga hindan. Tänan õppetundide ning isegi ka pisikeste olukordade eest, kui keegi mulle tänaval vastu kõndides naeratab. Algselt on raske leida asju, mille eest tänulik olla, mina hakkasin sellega tegelema 3-4 aastat tagasi. Võtsin paberi ja kirjutasin iga päev vähemalt 10 asja, mille eest tänulik olin. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkad märkama, et on meeletult asju, inimesi ning olukordi, mida varem hinnata ei osanud. Nt: päike, loodus, see pisike lepatriinu kes su pluusile lendas, söök, sõprade toetuse, olukorrad, mis sind häbist ja ebamugavusest päästsid jne. Kindlasti, mis väga oluline, et sa ka ise ennast tänaksid. :)
  2. Ole sina ise.  Mis mõtet on sellel igapäevasel tormamisel, jooksmisel ja rabamisel, kui sa ei tunne ennast ja ei tea oma tegelikke soove? Miks on su jaoks tähtis teiste soovide järgi olla ning teisi tundma õppida? Miks sind üldse huvitab, mida teised sinust arvavad? Vastus on lihtne, teostus nõuab aga aega. Tuleb õppida ennast armastama, et endasse vaadata. Saa endaga tuttavaks. Veeda endaga aega. Ära jookse iseenda eest. Üksi olemine on täiesti normaalne tegevus. Oled sa üldse küsinud endalt, milline valik on sinu jaoks kõige parem? Oled sa mõelnud, kas sa näiteks teed end väliselt ilusaks, et teistele meeldida? Mida sa päriselt oma elult ootad ning tahad? Kas see laul on su lemmik, sest su sõbranna seda fännab? Kas sa tahad teistele midagi tõestada? Kas sa tahad endale midagi tõestada? Mis on su puudujäägid? Kas neid puudujääke saab reaalseteks puudujääkideks üldse pidada, või on tegu lihtsalt sellega, et nii on ''lahe''? Esita endale küsimusi, südames on kõik vastused olemas.
      3. Halvad kogemused polegi tegelikult nii halvad. Need pole halvad enam sellest hetkest, kui saad aru, et sulle tahetakse sellega midagi öelda või sul on midagi vaja õppida. See ongi koht kust algab tõus kui selle enda kasuks pöörad. Halamine viib su veelgi rohkem alla, leppimisel ning õppimisel võivad su jaoks olla võrratud üllatused veel varuks. Arvan, et avan su silmad, kuid ütlen, et sa ise leppisid enne siia maailma tulekut teistega kokku, et nad tulevad su ellu just sel hetkel, kui õpetust ning suunamist vajad. Tihti on see abi lähedaste inimeste poolt. Nt vanematega toimuvad situatsioonid. Abistamine nende poolt võib olla erinev, tülina, julgustamisena, õnnetusena jne. Täpselt nii lihtne see ongi, usalda elu ja õpi sellest, mis sulle saadetakse. Tõmba endaga paralleele olukorral, mis on su vanematel või sõbrannal. Mõtle läbi, mida saad sa sellest endale võtta, millest õppida. 


     4. Unista. Mäletad sa, kui suur roll oli unistamisel lapse eas? Sa teadsid, et sa ei saa pisikese põnnina raha teenida, et seda uut nukku ise endale osta. Kõik mis sul oli, oli lootus, visualiseerimine, et sul juba on see nukk ning meeletu usk sellesse. Mis muutus kui suureks kasvasid? Reegel on, et unistusi võib olla meeletu hulk, sest kõiksusel/taeval pole piire. Oluline on aga, et teaksid mida sa soovid, miks sa soovid ja oskaksid seda enda silme ette kujustada. Mõtle see kõik kenasti läbi, kas see soov aitab kaasa su elu parandamisele, paremaks muutmisele. Soovide võimsuses kahelda ei tohi, kõik su soovid täituvad siis kui taevas otsustatakse, et on õige aeg. Sest pea meeles, seal jagatakse asju paremini kui sina siin maal. Usalda neid. Soove ei sõnasta me eitavas vormis ega kaudses kõneviisis. Ehk siis selle asemel, et soovida ''Ma sooviKS, et õpetaja mind täna EI küsiKS'', tuleb soovida näiteks, et ''Ma sooviN, et õpetaja küsiB täna kedagi teist.''


   5.  Usalda elu. Muretsed tuleviku pärast? Eiei, milleks end kurnata? Ela olevikus ja tea, et kõik su elus toimub täpselt nii, nagu on sulle kõige parem. Sul on ju omad unistused, tööta pigem nendega. Hirm, muretsemine, kõhklemine, ebakindlus - kõik need emotsioonid just külvavad neid. Istuta oma aeda pigem positiivseid emotsioone ja naudi selle aia ilu, lõhna, sära, hetkes, olevikus. Ainuke mida sa teha saad, on kasta ja hoolitseda oma aias olevate taimede, ehk oma elu eest. Muretsemine taime kasvama ei pane.
  6. Mida mõtled, seda saad. See on kõige tähtsam punkt. Pane tähele mida sa räägid endale ja ka teistele. Näide- tuled töölt koju, räägid naisele, kui nõmedad su töökaaslased on ja kõik on halvasti. Mõne aja pärast märkad, et lisaks töökaaslastele on su nainegi muutunud nõmedaks ja kõik on päriselt ka halvasti. See on sellepärast, et sa alateadlikult taotled enda ellu nõmedaid inimesi. Pealegi käituvad ehk töökaaslased sinuga kuna sa ise oled midagi valesti teinud? Analüüsi võime peab töötama õigesti ning positiivne mõtlemine on elu alus. Kindlasti oled elus märganud nö ära sõnumist jms. Mõttel ning sõnal on võimas jõud. Ära lase neil enda vastu töötada, pane need enda kasuks tööle. Jälgi, mida sa mõtled ja leia asjades positiivsust. Huumor on ka hea abistaja.

  Kõik on võimalik!


You Might Also Like

0 comments